zaproszenie na chrzest

Jak napisać zaproszenie na Chrzest Święty?

Chrzest Twojego dziecka zbliża się wielkimi krokami? To najwyższy czas, by dopiąć na ostatni guzik wszystkie kwestie organizacyjne. Jeśli po uroczystości kościelnej planujesz przyjęcie dla rodziny, koniecznie przygotuj eleganckie zaproszenia dla gości. Poznaj garść cennych wskazówek dotyczących ich treści.

Zacznij od krótkiego wstępu

Zaproszenie na Chrzest Święty rozpocznij krótkim wstępem. Przyjęło się, że na taką uroczystość goście oficjalnie zapraszani są przez rodziców dziecka – zamiast liczby pojedynczej najlepiej będzie więc zastosować liczbę mnogą. Formalne zaproszenie możesz otworzyć słowami: „z największym zaszczytem zapraszamy na uroczystość Chrztu Świętego naszego syna”. Jeśli zależy Ci na nieco mniej formalnym wydźwięku zaproszenia, możesz zacząć je od słów: „serdecznie zapraszamy na chrzciny Julki”. Jeżeli żadna z tych propozycji nie przypadła Ci do gustu i nadal nie masz pewności co do tego, jak napisać zaproszenie na chrzest, skorzystaj z gotowych rozwiązań oferowanych przez profesjonalne drukarnie.

Wskaż bohatera lub bohaterkę wydarzenia

Bez względu na to, czy postawisz na formalną, czy luźniejszą treść zaproszenia, koniecznie uwzględnij w nim imię swojego dziecka. W przypadku zaproszenia formalnego powinna to być pełna wersja imienia. Luźniejsza forma dopuszcza natomiast zdrobnienia. Dane dziecka warto wyróżnić w treści zaproszenia nie tylko dlatego, by goście mieli pewność, kto będzie bohaterem tego dnia. Wielu gości, w tym szczególnie dziadkowie oraz rodzice chrzestni malucha, z przyjemnością zachowuje takie zaproszenia w formie pamiątki.

Poinformuj o szczegółach uroczystości

Po krótkim wstępie oraz przedstawieniu chrzczonego dziecka przejdź do szczegółów uroczystości. Zacznij od daty oraz godziny mszy, podczas której odbędzie się chrzest. Dodaj nazwę i dokładny adres kościoła. Jeśli po uroczystości planujesz przyjęcie w restauracji, w zaproszeniu uwzględnij również nazwę oraz adres lokalu. Opcjonalnie możesz poinformować gości o możliwościach dojazdu z kościoła do lokalu, szczególnie w przypadku, gdy to Ty zapewniasz transport.

Spersonalizuj zaproszenie, dodając dane gości

Wykonawcy profesjonalnej papeterii oferują różne opcje personalizacji zaproszeń. Jedną z nich są zaproszenia z wykropkowanym miejscem na dane gości. Jeśli uważasz jednak, że Twój charakter pisma jest niestaranny lub nieczytelny, możesz zlecić wykonanie personalizacji drukarni. Istnieje też opcja przygotowania jednolitych zaproszeń, bez miejsca na personalizację. Pamiętaj jednak, że wydźwięk personalizowanych zaproszeń jest bardziej osobisty.

Poproś gości o potwierdzenie obecności

Na końcu zaproszenia na Chrzest Święty warto zamieścić skierowaną do gości prośbę o potwierdzenie przybycia na uroczystość – to ważne szczególnie w przypadku, gdy po chrzcinach zapraszasz rodzinę na przyjęcie w restauracji. Wyznacz datę, do której goście powinni zadeklarować swoją obecność albo poinformować Cię o niemożności pojawienia się na przyjęciu. W tym celu na zaproszeniu zamieść swoje dane kontaktowe (numer telefonu, adres e-mail).

Nastepny artykuł

Ważne

ZAINTERESUJE CIĘ

Chrzest Twojego dziecka zbliża się wielkimi krokami? To najwyższy czas, by dopiąć na ostatni guzik wszystkie kwestie organizacyjne. Jeśli po uroczystości kościelnej planujesz przyjęcie
Autyzm to zaburzenie rozwoju, które może manifestować się już we wczesnym dzieciństwie. Choć diagnoza stawiana jest zazwyczaj po ukończeniu 2–3 roku życia, istnieją pewne