Stroje karnawałowe dla dzieci

Pomysły na stroje karnawałowe dla dzieci

Dzieci uwielbiają się przebierać, a bal karnawałowy jest ku temu świetną okazją. Kotek, kwiatek, Pinokio, a może królewna z bajki? Za co w tym roku przebierze się Twoje dziecko na szaloną zabawę podczas karnawału? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, ale również Waszej kreatywności. Zaskocz wszystkich wyszukanym przebraniem, dzięki któremu Twoja pociecha wyróżni się z tłumu. Koniecznie weź pod uwagę sezonowe trendy. Pamiętaj, że strój na bal możesz kupić, wypożyczyć albo stworzyć go samodzielnie. Poznaj nasze pomysły.

Ulubiona postać z bajki

Stylizacje na bal karnawałowy są naprawdę wyjątkowe. Zawsze kolorowe, wyraziste, nierzadko oryginalne, pozwalające przeobrazić się w wymarzoną postać. Dzieci bardzo często właśnie na ten jeden wieczór chcą zmienić się w ulubioną postać z bajki. Jaka ma ona być? Wszystko zależy od tego, jaką kreskówkę Twoje dziecko ogląda i która bajka jest aktualnie na czasie. Migotka z Muminków czy Papa Smerf mogą już nie być zbyt atrakcyjne. Dzisiaj znacznie większą popularnością cieszy się Elza z Krainy Lodu i Captain America. Weź to pod uwagę, wybierając strój na bal karnawałowy w przedszkolu czy szkole.

Uniwersalną alternatywą są stroje ponadczasowe, które są zawsze modne i atrakcyjne. Przebranie za pirata, policjanta, wróżkę, biedronkę bądź czarownicę? Taki strój sprawdzi się zawsze.

Strój na bal z wypożyczalni

Ponieważ na corocznym balu karnawałowym Twoje dziecko zapewne za każdym razem chce wyglądać inaczej, niezbyt opłacalną inwestycją może być kupowanie przebrania. Świetną opcją jest za to skorzystanie z usług wypożyczalni takich ubrań. W tych najlepszych znajdziesz kompletne przebrania wedle stylu, aktualnej mody i oczywiście preferowanego rozmiaru. Koszt wypożyczenia stroju karnawałowego na jedną dobę, to nie więcej niż kilkadziesiąt złotych.

Przebranie na karnawał – zrób to sam

Zawsze możesz wykazać się kreatywnością i wykorzystać swoje nawet podstawowe umiejętności krawieckie. Ciekawy strój na karnawał stworzysz ze starej bluzki, resztek materiałów, a nawet papieru. Poznaj kilka ciekawych propozycji na przebranie typu “zrób to sam”. Do pracy nad unikatowym projektem możesz zaprosić dziecko, dzięki czemu świetnie spędzicie razem czas.

Najłatwiej stworzyć przebranie wybranego zwierzaka. Wystarczy dobrać spodnie i bluzkę w jednym kolorze oraz dorobić do całości ogon z papieru czy maskę na buzię. W ten prosty sposób może powstać czarny kotek, szara myszka, pomarańczowy lisek albo zielona żabka. Większego problemu nie ma również ze stworzeniem stroju wróżki albo królewny. Wystarczy trochę różowego tiulu, papierowa korona albo duży kapelusz. Z łatwością udaje się też wykonać strój pirata. Czarne spodnie, czerwony t-shirt, bandana na głowę i zawadiacko założona na jedno oko przepaska wystarczą, aby syn stał się na balu groźnym rozbójnikiem ze statku.  Zasada jest prosta, strój na bal karnawałowy musi być barwny, wyróżniać się intensywnością dekorów, zaskakiwać pomysłowością. Przede wszystkim warto spełniać marzenia dzieci, które dzięki przebraniu mogą chociaż na kilka godzin przenieść się do ulubionej, bajkowej krainy.

Nastepny artykuł

Ważne

ZAINTERESUJE CIĘ

Rozmowa z dziećmi o zmianach klimatycznych może wydawać się trudnym zadaniem. Jako rodzice, mamy obowiązek przygotować nasze dzieci do przyszłości, która w dużym stopniu