Ferie w mieście

Ferie w mieście – jak zapewnić atrakcje dziecku?

Ferie 2022 właśnie trwają. Jeśli w tym roku nie udało Wam się wyjechać w góry- nic straconego. Okazuje się, że również w mieście można zapewnić dziecku na tyle atrakcji, że zimowy czas wolny od szkoły będzie wiązał się z dobrymi wspomnieniami. Poznaj ciekawe propozycje na aktywność podczas ferii poza domem, ale również na zabawę we własnych „czterech kątach”.

Czas spędzony wspólnie z rodzicami

Czy wiesz, co dziecko doceni najbardziej? Fakt, że na bok odsuniesz wszelkie obowiązki i poświęcisz mu trochę czasu! Okazuje się, że wspólne oglądanie filmu stanie się lepszą rozrywką, niż wyjście do kina bez mamy i taty. Przygotuj wieczór bajek nie tylko z największymi, animowanymi hitami. Niech podczas tych kilku godzin króluje też popcorn i ulubione słodycze Twojego dziecka.

Dopadła Was kwarantanna i nie macie możliwości korzystania z miejskich uciech podczas tegorocznych ferii? Nic straconego, bo w domu można zorganizować mnóstwo rozrywek na tak samo świetnym poziomie. Przykładem tego, co można robić w ferie w domowym zaciszu, mogą być warsztaty kulinarne, lepienie z masy solnej, robienie biżuterii z koralików czy granie w planszówki. Możesz zorganizować zajęcia plastyczne albo wspólny teatrzyk. Jeśli stawiasz na aktywność fizyczną, doskonałą opcją jest stworzenie toru przeszkód. W tym celu przydadzą Ci się miękkie poduchy, krzesła czy koce.

Jeśli skończą Ci się pomysły na zabawę z dzieckiem w domu, spytaj malucha, co chciałby robić. Może okazać się, że największą atrakcją będzie budowanie wieży z klocków albo wspólne czytanie bajek.

Ferie w mieście

Zafunduj swojej rodzinie jednodniowe wycieczki i krótkie wypady. W okresie ferii większe miasta w naszym kraju organizują mnóstwo atrakcji. Możecie udać się na łyżwy albo górkę saneczkową. Doskonałym pomysłem będzie spacer po zaśnieżonym lesie.

Ferie to doskonały czas, aby odwiedzić i zobaczyć okoliczne atrakcje. Zawsze brakuje Wam czasu na odwiedzenie miejskiego muzeum? Teraz przyszła na to pora. Co więcej, szalony czas możecie spędzać na basenie, na sali zabaw albo na trampolinach. Aktywność fizyczna to chyba najlepszy pomysł na spędzanie ferii bez nudy.

Jeśli nie wiesz, jakie atrakcje przygotowało Twoje miasto na ferie, odwiedź stronę internetową domu kultury, tam znajdziesz wszelkie aktualności.

Gdy w czasie zimowych ferii Twojego dziecka musisz pracować, może dobrym pomysłem będzie zapisanie syna lub córki na dodatkowe zajęcia w szkole? Miejskie placówki organizują często półkolonie czy tzw. zimę w mieście, podczas której na uczniów czekają nie lada atrakcje. Bez względu na to, jakie rozrywki zapewnisz swojemu dziecku, najważniejsze jest to, aby przez najbliższe dwa tygodnie maluch zapomniał o nauce. To czas na wypoczynek, relaks i świetną zabawę. Dzięki takiej regeneracji na pewno chętnie wróci do szkoły i z nową energią będzie zdobywał wiedzę.

Nastepny artykuł

Ważne

ZAINTERESUJE CIĘ

Organizacja zawodów sportowych w szkole to doskonały sposób na promowanie zdrowego stylu życia, integrację uczniów oraz rozwijanie ducha rywalizacji i współpracy. Poniżej przedstawiamy kompleksowy