Zastanawiasz się nad zatrudnieniem niani? Sprawdź, ile czasu warto zarezerwować na poszukiwania odpowiedniej opiekunki do twojego dziecka.

 

Każdy z nas, pomimo osiągnięcia dorosłości, wymaga opieki oraz troski. Wspomniane wartości zebrane w jedną całość sprawiają, że czujemy się bezpieczni, zadbani oraz rzecz jasna kochani. Jak łatwo się domyślić, odpowiednia opieka i troska o drugą osobę odgrywa niezwykle istotną rolę w życiu każdego człowieka i jest wartością, której nie sposób przecenić. Niemniej jednak istnieją ludzie, których życie i zdrowie jest niejako uzależnione od sprawowanej opieki. Mowa oczywiście o najmłodszych. Ale co zrobić w momencie, w którym sami nie jesteśmy w stanie zająć się dzieckiem? W takiej chwili dobrym rozwiązaniem będzie powierzenie opieki nad naszym maluszkiem sprawdzonej i godnej zaufania niani. Liczne ogłoszenia tego rodzaju opiekunek można bez trudu znaleźć na serwisach internetowych, takich jak www.niania.pl. Pozostaje tylko jedno pytanie; ile czasu może zająć poszukiwanie niani, która sprosta naszym wymaganiom?

Niania w 30 dni?
Czy możliwe jest znalezienie niani dla dziecka w zaledwie jeden miesiąc? Tak, pod warunkiem, że nasze wymagania nie będą zbyt wysokie. Jeśli zależy Ci jedynie na tym, aby niania dobrze i troskliwie zajęła się malcem, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć poszukiwania opiekunki zaledwie 30 dni przed docelowym momentem rozpoczęcia przez nią pracy. Przysłowiowe „schody” zaczynają się jednak w chwili, kiedy nasze oczekiwania są zdecydowanie większe.

Nie tylko opiekunka
Kiedy rodzice decydują się na rozwój kariery, wówczas ilość wolnego czasu, jaki są oni w stanie poświęcić zarówno dziecku, jak i gospodarstwu domowemu, ulega znacznemu skróceniu. W praktyce oznacza to po prostu, że brak nam chwili zarówno na zajęcie się maluchem, jak i na prozaiczne czynności, takie jak gotowanie, sprzątanie czy robienie zakupów. Nic więc dziwnego, że spora ilość zapracowanych par decyduje się na zatrudnienie niani, która zajmie się nie tylko maluchem, ale również zatroszczy się o dom. W takim przypadku na poszukiwania opiekunki warto zarezerwować sobie czas ok. 2 – 3 miesięcy, gdyż ilość osób oferujących tak kompleksowy zakres usług jest zdecydowanie ograniczona.

Kiedy jeszcze warto dać sobie więcej czasu na poszukiwania niani? Okres 2 – 3 miesięcy powinni zarezerwować sobie rodzice, którzy pragną zatrudnić osobę posiadającą – poza dużym doświadczeniem – również wykształcenie kierunkowe, sporą ilość szkoleń lub/i kwalifikacje, które pozwolą na opiekę nad dzieckiem chorym lub niepełnosprawnym.

Na podobny okres poszukiwań nastawić powinny się osoby zamieszkujące w małych miejscowościach. Dlaczego? Przykładowo opiekunka do dziecka w Krakowie nie będzie miała problemu z pojawieniem się w wybranym miejscu, usytuowanym rzecz jasna na terenie miasta, jednak nie każda niani zgodzi się na pracę, do której będzie musiała dojeżdżać np. 30 km.