Co zwiedzić w Polsce

Co zwiedzić w Polsce – pomysły na rodzinne wyjazdy

Polska to piękny kraj pełen atrakcji turystycznych. Nie musisz wyjeżdżać za granicę, aby miło spędzić wolny czas z rodziną. Gdzie warto pojechać w obrębie naszego kraju? Które punkty na mapie Polski zasługują na szczególną uwagę? Oto nasze propozycje!

Bieszczady – jedyne w swoim rodzaju

Bieszczady zdecydowanie wyróżniają się na tle innych polskich gór. Region ten słynie z dziewiczego krajobrazu, dzikiej przyrody, tradycyjnej kultury i architektury oraz licznych szlaków turystycznych. To świetny cel na podróż z rodziną. Co jednak jeśli obawiasz się, że twoje auto nie podoła stromym i krętym drogom Bieszczad? Wcale nie musisz rezygnować z tego powodu. Wynajmij odpowiednie auto terenowe, SUV lub wyprawowe z Carsmile i wyjedź w piękne góry z rodziną.

Kraków i okolice – miasto zabytków

Kraków to miasto jedyne w swoim rodzaju, i to w skali Europy. Zachwyca historią, pięknem i bliskością natury. Niektórzy uważają, że odwiedzenie Krakowa to niepisany obowiązek każdego Polaka. Trudno się z tym nie zgodzić — w końcu w granicach tego miasta odegrała się ogromna część historii naszego kraju. Co jednak najważniejsze, wiele zabytków Krakowa zostało docenionych na arenie międzynarodowej. W końcu rynek dawnej stolicy Polski znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Mazury – królestwo jezior

Czy wiesz, że na Mazurach znajduje się ponad 2600 jezior? Wielu Polaków nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ogromne bogactwo naturalne oferuje ten region naszego kraju! Jednocześnie Mazury to doskonała baza turystyczna. W ich obrębie można uprawiać zarówno sporty wodne, jak i inne aktywności. Mazury oferują także mnóstwo szlaków turystycznych oraz atrakcji przygotowanych z myślą o rodzinach z dziećmi. Miejsce to jest szczególnie atrakcyjne w ciepłym okresie roku i to wtedy najlepiej je odwiedzić.

Bałtyk – polskie morze

Wiele osób nie przepada za Bałtykiem z powodu stosunkowo zimnej wody i przeludnionych plaż. Na szczęście nad polskim morzem nie brakuje miejsc, w których wciąż można spędzić jakościowy czas. Jeśli chodzi o problem zatłoczonych plaż, można ich uniknąć, udając się w miejsca oddalone od aglomeracji, takie jak Skowronki, Lubiatowo lub Poddąbie. Poza tym wybrzeże Bałyku oferuje mnóstwo innych atrakcji. Rokrocznie nad polskim morzem odbywa się wiele imprez, festiwali i koncertów. Co więcej, wybrzeże jest niezwykle bogate w parki krajobrazowe, rezerwaty i parki narodowe.

Wrocław – kulturowa uczta

Wrocław to kolejny punkt z bogatą ofertą kulturalną na naszej liście. Miasto to posiada wiele muzeów, teatrów i galerii sztuki. Ponadto może pochwalić się interesującą architekturą, pięknym starym miastem oraz całym mnóstwem klimatycznych restauracji i kawiarni. Każdy znajdzie tam coś dla siebie! Poza tym Wrocław to miasto wciąż żywej historii. Znajduje się tam wiele zabytków, takich jak Ratusz, Kościół św. Elżbiety lub Pałac Królewski. Co więcej, niedaleko Wrocławia zlokalizowane są piękne Karkonosze, które z otwartymi ramionami przyjmą miłośników górskich wędrówek.

Nastepny artykuł

Ważne

ZAINTERESUJE CIĘ

Odkrywanie przez dzieci własnych pasji i zainteresowań jest kluczowym elementem ich rozwoju. Rodzice i opiekunowie często zastanawiają się, jak mogą wspierać swoje pociechy w