Jak przemycić warzywa do diety dziecka? Sprawdź!

Warzywa zdecydowanie powinny zagościć w diecie malucha. Jednak często nie znajdują się one na szczycie listy ulubionych produktów. Dlaczego warto je jeść? Jak zachęcić dziecko do jedzenia różnych produktów? Jak przemycić zdrowe warzywa w posiłkach w diecie dziecka? Poznaj kilka sprawdzonych sposobów!

Znaczenie warzyw diecie malucha

W odpowiednio zbilansowanej diecie muszą znaleźć się różnorodne warzywa. To właśnie one są źródłem wielu cennych witamin i składników mineralnych, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka. Rozszerzanie diety to bardzo ważny etap życia zarówno dla rodziców, jak i maluchów. To właśnie wtedy kształtują się m.in. nawyki żywieniowe, które będą miały wpływ na dorosłe wybory.

Warzywa i inne produkty wprowadza się do jadłospisu dziecka stopniowo. Cenne składniki odżywcze zawarte w warzywach wpływają pozytywnie na odporność, funkcjonowanie układu pokarmowego i wiele innych aspektów. Niestety bardzo często warzywa nie należą do ulubionych produktów spożywczych.

Dziecko nie chce jeść warzyw – co zrobić?

Zastanawiasz się co zrobić, gdy dziecko nie chce jeść warzyw? To z pewnością trudny moment dla każdego rodzica. Chcesz dać swojemu dziecku wszystko, co najlepsze i zadbać o jego rozwój.

Jeśli borykasz się z omawianym problemem, przede wszystkim pamiętaj, żeby nie zmuszać malucha do jedzenia. To może mieć bardzo negatywne konsekwencje. Możesz za to zadbać o atrakcyjny wygląd potrawy, a także spokojną i miłą atmosferę podczas posiłków. Zaproś malucha do wspólnego gotowania!

Sposoby na przemycenie warzyw w posiłkach

Chcesz poznać kilka sposobów na przemycenie warzyw w posiłkach dla dziecka? Na początku warto zaznaczyć, że nie chodzi tu o ukrywanie warzyw w posiłkach. Choć w ten sposób Twoje dziecko zje nieco więcej warzyw, to nie sprawisz, że zacznie je lubić i jeść regularnie.

Postaraj się pokazać maluchowi, że warzywa mogą dodawać potrawie smaku i niesamowitego koloru. Pokazuj mu nowe połączenia smakowe, również z produktami, które do tej pory nie przypadły mu do gustu. Chodzi o ciągłe proponowanie warzyw w różnej formie i różnych połączeniach. Oczywiście to może być sporym wyzwaniem, ale w ten sposób możesz sprawić, że dziecko w końcu świadomie polubi poszczególne warzywa.

Jeśli wiesz, których warzyw Twoje dziecko nie akceptuje – przede wszystkim się nie poddawaj. Co jakiś czas warto ponownie zaproponować dziecku produkty, których do tej pory nie polubiło. Może się okazać, że w końcu stanie się miłośnikiem marchewki, jarmużu lub kalafiora. Ciekawym sposobem na zaciekawienie malucha warzywami może być stworzenie zdrowego, pysznego i kolorowego posiłku dla całej rodziny, wykorzystując warzywne różdżki smaku marki HELPA. Możesz dodać je do kaszki lub ciasta na naleśniki czy placki i pokolorować je na żółto, zielono lub różowo. Warzywa są ważnym elementem zarówno dobrze zbilansowanej diety dorosłych, jak i dzieci. Już od najmłodszych lat warto kształtować zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka i zachęcać go do próbowania nowych produktów. Jednak nie staraj się oszukać malucha – przemycanie poszczególnych warzyw w posiłku powinno odbywać się za jego zgodą.

Nastepny artykuł

Ważne

ZAINTERESUJE CIĘ

Warzywa zdecydowanie powinny zagościć w diecie malucha. Jednak często nie znajdują się one na szczycie listy ulubionych produktów. Dlaczego warto je jeść? Jak zachęcić
Gastrolog to specjalista, który zajmuje się schorzeniami układu trawiennego. Sprawdź, kiedy zapisać dziecko na wizytę konsultacyjną do tego medyka. Być może konieczna będzie realizacja