Zastanawiasz się, co można wyczytać z dłoni? Otóż bardzo wiele. Jeżeli zaufać prostym obserwacjom, łatwo domyślić się, jakie życie prowadzi dana osoba. Z kolei idąc tropem psychologii i wróżenia, można dowiedzieć się znacznie więcej… Jednym słowem: pokaż mi swoją dłoń, a powiem Ci, kim jesteś!

Pomimo, że styl życia widać jak na dłoni, nie oznacza to, że gdy po uprzednim pozdnaniu drugiej osoby i małżeństwie, nie dojdzie w późniejszym czasie do rozwodu.

Od setek lat po dłoniach rozpoznaje się, co jest pracą danego człowieka. Jak łatwo się domyślić, w naturalny sposób dłonie rolnika, robotnika, budowlańca czy osoby nieustannie pracującej z detergentami są bardziej zniszczone niż pracownika biurowego, informatyka, urzędnika czy tłumacza.

Gdy przyjrzymy się dłoniom, odczytamy także stosunek konkretnego człowieka do pielęgnacji i urody. Na dłoniach możemy i w większości przypadków nosić biżuterię – pierścionki, obrączki, sygnety. Łatwo domyślić się, która kobieta ma narzeczonego, a który mężczyzna kocha błyskotki i elementy świadczące o statusie społecznym.

Po fakturze dłoni widać też, kto regularnie stosuje kremy, a kto choruje dermatologicznie. Czujemy, że ktoś nałogowo pali papierosy lub pracuje w konkretnej gastronomii. Cóż, nie trzeba być śledczym, żeby wyciągnąć wiele wniosków tylko na podstawie dokładnej obserwacji dłoni…

Wróżenie z ręki

Tak jak różnimy się liniami papilarnymi, tak każdy z nas ma dłonie jedyne w swoim rodzaju. Dlatego od wieków właśnie ta część ciała jest obiektem zainteresowania chiromancji, czyli przepowiadania przeszłości. Jak twierdzą chiromanci, dłonie zarówno sporo mówią o charakterze człowieka, jak i odzwierciedlają ścieżkę życia. Stąd już krok do wywróżenia przyszłości.

Co ciekawe, wiele osób zajmujących się tematem przyznaje, że nie jest w stanie odczytać przyszłości, ale umie postawić trafną diagnozę dotyczącą teraźniejszości, co zainteresowanym pozwala inaczej spojrzeć na swoje życie. Dla niektórych zaskoczeniem może być to, że do wróżenia używa się przede wszystkim dłoni głównej, czyli tej, którą się pisze, która jest bardziej sprawna. Na niej widać ślady umiejętności, talentów i przyszłych losów. Z kolei na drugiej – uczucia i marzenia.

Wróżbici sprawdzają także kolor skóry – różowy, blady czy żółty sugerują choroby i dolegliwości. Cóż, w tym przypadku akurat medycyna postępuje dość podobnie. Wszyscy wiemy, że po barwie cery można wnioskować o ewentualnych problemach zdrowotnych. Kolejną interesującą częścią dłoni są tzw. wzgórza (np. Wenus pod kciukiem dotyczący harmonii i wrażliwości na piękno). Najbardziej kojarzone z wróżeniem są długie linie – życia, głowy, serca i losu. Siatka tych linii ma odsłaniać przed chiromantą ambicje, marzenia, popędy czy stosunek do rodziny.

Jak twierdzą chiromanci, im więcej zmarszczek i linii przecinających dłoń, tym więcej zmartwień i napięć. Z kolei gładkość ma świadczyć o prostym i szczęśliwym życiu. Im drobniejsze linie, tym większa nerwowość człowieka. Łagodny kształt dłoni sugeruje zaś delikatność i empatię, z kolei kanciastość – zdecydowanie i pracowitość.

Jeśli byłaby to prawda, to z łatwością moglibyśmy przewidzieć jakie są nasze szanse na udany związek. Jeśli by ten miał się nie udać, należy pamiętać, że o rozwód możem starać się osoba która była w związku małżeńskim dłużej niż rok. Dla wszystkich którym miłość zakręciłą w głowie zbyt szybko okres ten może okazać się obowiązkową lekcją pokory. Głównym celem karencji jest to, żeby dać szansę związkowi zanim zakończymy go na zawsze.

Życie to jednak nie bajka i tak jak dłonie zmęczone pracą mogą tak samo sygnalizować, że druga osoba będzie w stanie utrzymać rodzinę, tak samo jak gładkie. Nie jeden biznesmen z pewnością się do tego przyzna.

Jak widać, wyczytywanie różnych informacji z dłoni jest złożone i niezwykle ciekawe zagadnienie, choć dla wielu sceptyków, osób wierzących i racjonalistów pozostanie egzotyczną magią, która nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Kto by pomyślał, że o dłoni można powiedzieć tak wiele!

Źródło:

Artykuł przygotowała polska kamcelaria prawna, która spacjalizuje się w takich sprawach jak rozwód w UK, odszkodowania powypadkowe, zaniedbania medyczne, prawo rodzinne i spadkowe oraz wielu innych aspektach prawa brytyjskiego.