Mocna 6 dla miasta, któremu do niedawna wielu z nas nie dawało większych szans. I piękny przykład na to, jak z szarego fabrycznego miasta można stworzyć… świetne miejsce do życia.

1. Jesteś fanem nowych technologii? To miasto jest dla Ciebie

 

Dynamiczny rozwój Łodzi sięga po najnowsze technologie wspierające i ułatwiające życie mieszkańcom. Już za dwa lata powstaną tu najnowocześniejsze systemy kierowania ruchem miejskim oraz systemy parkowania wskazujące wolne miejsca parkingowe w czasie rzeczywistym.
Łączność w technologii 5G pozwoli na komunikację w zupełnie w standardzie niedostępnym jeszcze w innych częściach kraju.

 

2. Edukacja i rozwój idą tu w parze

 

Rozkwit nowych technologii pociąga za sobą inwestycje w edukację i ośrodki naukowe – sześć publicznych i dziewiętnaście niepublicznych uczelni daje możliwość wyboru ścieżki nauki nawet najbardziej wymagającym.
Dyplomy prestiżowych łódzkich uczelni uznawane są na całym świecie, nie tylko w branży nowych technologii, ale także w kierunkach związanych z mediami, sztuką i modą. To tutaj wykluły się gwiazdy rynku modowego – Paprocki & Brzozowski i Dawid Woliński, a łódzka „filmówka” przyciąga innowacyjnym podejściem do kina i programami autorskimi największych mistrzów sztuki filmowej.

 

3. Coraz więcej miejsc pracy

 

Wysoki poziom edukacyjny i ciągły przyrost dobrze wykształconych absolwentów przyciąga do Łodzi inwestorów z kraju i zagranicy. Wiele firm widzi w fali pozytywnych zmian szansę na dynamiczny rozwój, tworząc tym samym tysiące nowych miejsc pracy. Bogata oferta kulturalna, nowe centra handlowe oraz światowe korporacje rozważające tę lokalizację pod kątem nowych inwestycji są dowodem na to, że z miesiąca na miesiąc Łódź staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem zarówno do pracy jak i do życia.

 

4. Eleganckie ulice i pierwsze w Polsce woonerfy

 

Kojarzysz Łódź z szarym fabrycznym miastem? Zalicz ten obraz do przeszłości.
Plany rewitalizacji przestrzeni miejskich zamieniają ją w tętniącą życiem metropolię. Począwszy od remontu ulicy Piotrkowskiej, który przemienił najważniejszą ulicę w przyciągającą mieszkańców wielkomiejską aleję, Łódź zaczęła inwestować w odświeżenie i dostosowanie do potrzeb nowoczesnych mieszkańców miasta.
Smutne wyasfaltowane uliczki zyskują drugą młodość zamieniając się w coraz bardziej popularne woonerfy – przemyślane i odpowiadające na nowoczesny styl życia życia ulice o uspokojonym ruchu, wzorowane na holenderskich rozwiązaniach. Całości dopełnia kilkadziesiąt parków i skwerków w których spędzisz czas z rodziną.

 

5. Wszędzie blisko

 

Centralne położenie i dopracowane systemy komunikacji sprawiają, że niezależnie od kierunku – będziesz na dobrej drodze. Niedaleko Łodzi przebiega autostrada A2, która przedłużona do Warszawy, daje szybkie połączenie ze stolicą. Drogą ekspresową S8 do Wrocławia dojedziesz w 2 godziny.
W krótce planowana jest zachodnia obwodnica (droga ekspresowa S14). Zakończenie budowy sprawi. że to Łódź będzie pierwszym w Polsce miastem z pełnym ringiem drogowym.

 

6. Dobrze i tanio? Tylko w Łodzi

 

Łódź, jako jedno z niewielu miast, zapewnia możliwość zakupu mieszkania w konkurencyjnych cenach. Na rynku pierwotnym ceny za m2 zaczynają sie od 4200 zł (dla porównania w Warszawie średnia cena to 7750 zł/m2 a we Wrocławiu 6570 zł/m2). Takie porównanie pokazuje wyraźnie, że mieszkania dla rodzin w Łodzi można kupić tu jeszcze w cenach właściwych dla mniejszych miejscowości.
Być może to ostatnie chwile, kiedy można dostać niedrogie mieszkanie w tak dynamicznie rozwijającej się aglomeracji.

A Ty? Za co lubisz Łódź?