Sprzątanie to nielubiany obowiązek, który zabiera energię i czas. Choć niewiele osób lubi sprzątać, to każdy czuje się lepiej w czystym mieszkaniu lub domu. Są to skrajności, które mogą wydawać się trudne do pogodzenia. Na szczęście istnieją sposoby na czysty dom bez nadmiernego wysiłku. Dzięki kilku trikom można zaoszczędzić sporo czasu i poświęcić go na przyjemności. Jak zorganizować dzień przy wielu obowiązkach?

 

Czym są „przydasie”?

„Przydasie” to potoczna nazwa niepotrzebnych rzeczy, które trzymamy w domu „bo może się przydadzą”. Zbieractwo i niepozbywanie się takich przedmiotów sprawiają, że sprzątanie jest prawdziwym koszmarem. Nawet jeśli poświęci się na porządki cały dzień, to już po chwili wydaje się, jakby znów był bałagan. Rada jest jedna – pozbyć się wszystkich rzeczy, które nie są używane. Jednorazowo trzeba na to poświęcić sporo czasu, ale w efekcie można zyskać znacznie więcej, ponieważ mniej rzeczy to mniej bałaganu i sprzątania, a tym samym więcej wolnych chwil. Niezagracona przestrzeń, nawet jeśli nie jest idealnie wysprzątania, to i tak wygląda czysto i schludnie.

Pomoc domowa – nieocenione wsparcie

Niektóre czynności związane ze sprzątaniem powodują wyjątkową niechęć. Szczególnie uciążliwe jest sprzątanie po remoncie oraz mycie okien. Są to obowiązki, których wiele osób unika jak ognia, jednak nie można ich odwlekać w nieskończoność. Zamiast wpędzać się w poczucie winy lepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy i zatrudnić panią do sprzątania, np. poprzez serwis www.pomocedomowe.pl. Można tam znaleźć oferty z różnych miast, a także zamieścić własną propozycję zatrudnienia. Zamówić można sprzątanie w Warszawie oraz w innych miastach i ich okolicach.

Zatrudnienie pomocy domowej pozwala rozwiązać wiele problemów i cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem od obowiązków domowych. Można zdecydować się na pomoc okazjonalną, np. przed świętami, a także na sprzątanie kilka razy w miesiącu lub codziennie. Każda pomoc domowa oferuje inny zakres usług, dzięki czemu łatwo znaleźć osobę spełniającą nasze oczekiwania. Rozwiązanie to warto wybrać wtedy, gdy ilość obowiązków jest tak duża, że brakuje czasu na odpoczynek.

Jak umilić sobie domowe obowiązki?

Zatrudnienie pomocy domowej to świetny pomysł, ale warto też spróbować ujarzmić codzienne obowiązki za pomocą przydatnych gadżetów. Ułatwianie sobie życia nie jest przecież niczym nagannym – w końcu nie każdy musi być perfekcyjną panią domu. Sprzątanie będzie przebiegać szybciej i przyjemniej dzięki m.in. kolorowym ściereczkom do zadań specjalnych czy organizerom. Bez względu na to, czy sprzątaniem będzie zajmować się pomoc domowa, czy domownicy, w domu muszą znaleźć się odpowiednie środki czystości, czyli płyn do mycia okien, płyn do mycia naczyń, płyn do mycia podłóg, proszek lub płyn do prania. Przyda się także spray do pielęgnacji mebli, mleczko do czyszczenia umywalek i wanien czy gąbki i szmatki.

Jedną z najmniej lubianych czynności związanych ze sprzątaniem jest pranie. Chociaż proces ten jest w dzisiejszych czasach zautomatyzowany, to i tak zajmuje mnóstwo czasu, ponieważ odzież trzeba posegregować ze względu na rodzaj tkaniny i kolor, a następnie rozwiesić, poskładać i odłożyć na miejsce. Warto zaopatrzyć się w drobne gadżety, np. klipsy do skarpetek, które znacznie uproszczą cały proces. Dobrym pomysłem jest zakupienie chusteczek wyłapujących kolor, dzięki czemu w razie wpadki ubrania nie ulegną zniszczeniu. Do odzieży delikatnej można kupić specjalne woreczki do prania, zapewniające ochronę przed zaciągnięciami. Jeśli pomimo tego, pranie nadal jest uciążliwym obowiązkiem, warto skorzystać ze wsparcia pomocy domowej.