Czy wiesz o tym, że aż 1 000 000 (tak! milion!) dzieci w Polsce nie otrzymuje alimentów zasądzonych od drugiego rodzica? Co więcej, większość z nich nie ma prawa do otrzymania świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego… bo dochód rodziny przekracza 725 zł na osobę.

Przy rodzicu jednym dzieckiem już 1451 zł miesięcznie dyskwalifikuje do otrzymywania świadczenia z FA. Jeśli zobowiązany do alimentacji rodzic nie postanowi wreszcie wywiązywać się z obowiązku współutrzymywania dziecka… w święta wielu rodziców stoi przed decyzją – pełny stół czy prezent dla dziecka? Czy starczy na wymarzoną zabawkę, czy znów powie dziecku „przepraszam, nie stać nas na to”?

Żeby uniknąć takich sytuacji, Stowarzyszenie Dla Naszych Dzieci walczy o zmiany w prawie, umożliwiające skuteczne egzekwowanie alimentów zasądzonych Dzieciom oraz zniesienie kryterium dochodowego 725 zł na osobę, do uzyskania alimentów z FA.
Podpisy będą składane przez Rzecznika Praw Obywatelskich do Pani Premier Rządu.

Dołączamy do tej akcji i zachęcamy – dołączcie razem z nami! Tylko łącząc swoje siły możemy pomóc dzieciom spoza kryterium!

Co możesz zrobić?

Wydrukować apel, poprosić rodzinę i przyjaciół o podpis i do 11 grudnia wysłać do Stowarzyszenia Nasze Dzieci (adres widnieje na dole strony do druku).

Apel można pobrać tutaj 

5 i 6 grudnia setki samodzielnych rodziców wyjdzie na ulice miast w całej Polsce, zbierać podpisy i rozdawać naklejki tym, którzy podpiszą apel. Wspólnie możemy poprawić sytuację!

W sobotę, 5 grudnia na warszawskiej Agrykoli, wraz członkiniami Stowarzyszenia Dla Naszych Dziec podpisy będzie zbierać Marszałkini Wanda Nowicka oraz uczestnicy Biegu Przeciw Przemocy. Niealimentacja to przemoc ekonomiczna!

Możesz dołączyć do wydarzenia na Facebooku i zaprosić na nie swoich znajomych – im więcej osób, tym więcej podpisów i większe szanse dla dzieciaków!

dla-naszych-dzieciOrganizator akcji:
Stowarzyszenie
Dla Naszych Dzieci