Zastanawiasz się gdzie zabrać dziecko na wakacje? Pomyśl o Hiszpanii!

0
646
Co roku większość rodziców przeżywa ten sam dylemat- gdzie zabrać dziecko na wakacje? Pojawia się pytanie: czy lepsze będą wczasy w Polsce, czy może tym razem warto wybrać się inne państwo? Jeśli zdecydujemy się na zagraniczny wyjazd, musimy pomyśleć o tym jakie miejsce zapewni nam miłe wspomnienia. Powinno także obfitować w ciekawe atrakcje dla naszego dziecka. Świetnym pomysłem mogą się okazać wczasy w Hiszpanii np. na Wyspach Kanaryjskich.


Dlaczego warto odwiedzić Wyspy Kanaryjskie?

Wyspy Kanaryjskie to wulkaniczne wyspy, które charakteryzują się łagodnym klimatem i niewielkimi wahaniami temperatury. Piękna pogoda i piaszczyste plaże stanowią idealne tło dla rodzinnych wakacji. W skład tego archipelagu wchodzą takie wyspy jak: Teneryfa, Gran Canaria, La Palma, El Hierro, Gomera oraz tzw. Wyspy Purpurowe, czyli Fuerteventura i Lanzarote. Te dwie ostatnie znajdują się najbliżej kontynentu afrykańskiego. Jednak najbardziej godna uwagi wydaje się Lanzarote.

Cud przyrody-Lanzarote

W 1993 roku wyspa Lanzarote została uznana za jeden z cudów przyrody i wpisano ją na listę UNESCO jako Światowy Rezerwat Biosfery. Większą część wyspy polega zastygła lawa, a tradycyjne budownictwo nadaje jej niepowtarzalny klimat. Najczęściej odwiedzane miejscowości Lanzarote to:
– Puerto del Carmen, pełne życia z wieloma klubami, restauracjami i butikami. Jednocześnie jest to malownicze miasteczko z pięknymi zatoczkami i kameralnymi plażami.
– Costa Teguise, idealne dla rodzin z dziećmi. To spokojna miejscowość, która zapewni znakomite warunki dla aktywnego wypoczynku. W centrum miejscowości znajdziemy sklepy i kluby muzyczne. Znajduje się tu także aquapark oraz pole golfowe. To świetne miejsce do uprawiania sportów wodnych.
– Playa Blanca, która obfituje w cudowne widoki, jakie zapewnia Park Narodowy Timanfaya: zapierające dech w piersi szczyty oraz klifowe wybrzeże. W miasteczku znajduje się promenada, wzdłuż której rozlokowane są różnego rodzaju sklepiki i restauracje.

Atrakcje dla dzieci na Lanzarote

Wypoczynek na Lanzarote może się okazać niezapomnianym przeżyciem, które zarówno rodzice jak i dzieci będą wspominać przez lata. Na północy wyspy znajduje się James del Agua, czyli system grot , które powstały w tunelach wulkanu Monte Corona. W jednej z grot znajduje się zachwycające jeziorko, z krystalicznie czystą wodą. Mieści się tu też kawiarnia, restauracja oraz sala koncertowa na 600 osób. Dzieci na pewno będą zachwycone niecodziennymi widokami.
W Costa Teguise warto zobaczyć nieduże, ale interesujące akwarium, w którym pływają przedstawiciele okolicznych wód oraz okazy z bardziej egzotycznych mórz południowych.
Na Lanzarote znajduje się również park rozrywki Rancho Teksas Park. Dzieci mogą w nim obejrzeć pokaz drapieżnych ptaków, występy fok oraz papug. W tamtejszej wiosce indiańskiej można popływać canoe, przejechać się na kucyku oraz wcielić się w poszukiwacza złota.

Lanzarote to idealne miejsce na rodzinny wypoczynek. Wspaniałe widoki, różnokolorowe plaże oraz świetna pogoda czynią pobyt na tej wyspie niezapomnianym. Znajduje się tam również wiele zabytków, które mogą stanowić ciekawą atrakcję dla starszych dzieci. Krótko mówiąc- dla każdego coś miłego.